Ellen Marie & Mathias

26. juli 2025
Ryvingen Fyr
Velkommen til bryllup!

Invitasjon

Velkommen til utebryllup på Norges sydligste fyr!


Etter nesten 14 år som kjærester, 4 år som forlovede og 3 barn - synes vi nå det er passelig å gifte oss! 
Vi satser på fint vær, både vielse og festen blir på Ryvingen. 


Etter vielsen blir det fingermat mens brudeparet fotograferes. Senere blir det middag, og utover kvelden blir det varme fra varmelamper - musikk og dans.
Det er mulig å overnatte på Ryvingen for de som ønsker - enten inne i huset, ute i telt/åpen himmel, eller i båt hvis du har det.


Ryvingen er en øy det tar ca 30 min å komme ut til. Vi ordner båttransport - med mindre du har båt du kommer ut med selv. Gå gjerne inn på ryvingenfyr.no for mer info om Ryvingen.


Toastmaster er brudens bror - Ole Øystein. Trenger du kontakt med han er tlf 45 27 32 95.

 

Svar ønskes innen 20.mai

Svar gjerne her på nettsiden vår eller tlf: 98 07 93 46 (Ellen Marie) - 97 74 62 54 (Mathias). Si ifra dersom du ønsker å overnatte på Ryvingen.

Vi håper du har mulighet til å feire sammen med oss!

 

Klemmer fra Ellen Marie og Mathias

Praktisk info

Båt-transport Mandal - Ryvingen: Du kommer til Ryvingen med båt. Vi ordner båttransport. Si gjerne ifra dersom du har mulighet til å bruke egen båt. Tidspunkt for båtavgang kommer senere.

Lørdag: Både vielsen og festen blir oppe i borggården. Du må være forberedt på å være ute hele dagen. Det blir satt opp partytelt, men dette er ikke stort nok til at alle kan sitte under. Det er mulighet til å gå inn i huset dersom man har behov for å skifte eller andre ting.

Antrekk: Kle deg etter været! Det viktigste er at du holder deg varm. Du må gjerne kle deg pent, men ha med nok varmt tøy. Dersom været blir helt strålende (noe vi har bestilt) er det helt fint å gå i shorts. Det vil bli mulighet for å utforske øya dersom man ønsker det. Bruk skotøy som passer.

Drikke: Det blir servert drikke til maten (vin/øl/alkoholfri alternativer/vann). Det du vil ha av drikke utover dette ber vi om at du tar med selv. Dette gjelder også vann da det er begrenset kapasitet på øya. Vi ordner kasser med is der drikka kan holde seg kjølig.

Overnatting: Vi to kommer til å overnatte på Ryvingen fra fredag til søndag. Dersom noen har lyst til å overnatte der ute så si ifra. Det hadde vært hyggelig! Det er mulighet til å overnatte på 6-8 manns-rom, i telt eller i båt.

Fredag: Vi drar ut til Ryvingen på fredagen for å rigge klart alt sammen. Dersom noen har mulighet til å hjelpe oss med dette si gjerne ifra.

Endringer kan forekomme: følg gjerne med på denne nettsiden med jevne mellomrom, da det kan komme oppdateringer eller ny info.

Pakkeliste


  • Pledd til utover kvelden (for de som ønsker det)

  • Sittepute - vi har med endel, men ikke nok til alle.

  • Redningsvest - dersom du har lett tilgjengelig. Vi har endel.

  • Drikke

  • Klær etter vær

  • Badetøy

Backup

I det usannsynlige tilfelle at det skulle bli veldig dårlig vær og vi ikke kan være på Ryvingen, går vi for backup planen. Da blir feiringa i kantina på kontorbygget Havutsikt i Mandal.

Svar på invitasjonen

Kommer du?
This field is hidden when viewing the form
Skriv e-post du ønsker bekreftelse til og som brudepar kan kontakte deg på.