Vi gifter oss!

Kristine & Henrik

19. april 2025 • Fjell kyrkje
-7 dager igjen!

Velkommen til vårt bryllup









lørdag 19. april 2025
gifter vi oss i Fjell kyrkje


Vielsen starter klokken 13.00 og er ferdig ca. kl. 14:00.


Det er bestilt buss til gjestene fra kirke til bryllupsfesten.


Her vil dere få noe å tygge på mens vi fotograferes.


Festen avholdes på adressen Vestsidevegen 650, 5363 Ågotnes


Vi gleder oss til å feire kjærligheten og skape en uforglemmelig kveld sammen med dere!


 

 

 

På denne nettsiden står det all informasjon dere trenger frem mot bryllupet. I tillegg til nettsiden, vil dere bli lagt til i en gruppe på Facebook. Husk å se etter invitasjonen i varslene på Facebook.


Antrekk

 

Premium Vector | Young man and woman, couple bride and groom in wedding, formal dress. trendy vector illustration

 

Vi ser frem til å feire sammen med dere, og ønsker at dere kler dere i dress eller lang kjole for anledningen.


Siden bryllupsfesten vil være i telt i hagen, anbefaler vi at dere også tar med varmere klær for kvelden.


Vi gleder oss til en fantastisk dag, og ønsker at dere føler dere både stilige og komfortable!


 

Toastmaster

 


Vi er så glade for at Viseverten André skal være toastmaster for vårt bryllup!


Han vil sørge for at dagen går knirkefritt og at alt av taler og innslag blir gjennomført på en smidig og underholdende måte.


Hvis du har en tale, innslag eller ønsker å bidra med noe på bryllupsfesten, vennligst ta kontakt med Viseverten André på forhånd. Det er viktig at vi får en oversikt over innslagene slik at alt kan planlegges godt i løpet av dagen.


Viseverten André // Sven André Haug // mobil 47 41 92 17 // e-post; mc-andre@live.com // fjasbok; se etter Viseverten Andre

Overnatting

 

Ågotnes Hotell & Motell, Ågotnes (prisene oppdatert 2024)

Vi har fått et tilbud på overnatting for våre gjester på Ågotnes Hotell, som ligger kun 25 minutter med bil utenfor Bergen sentrum. Det ligger cirka 5 minutter unna bryllupsfesten med bil.


For å benytte dere av rabatten på 100 kr avslag per natt, kan dere sende en e-post til resepsjonen på resepsjon@agotneshotell.no.


Husk å skrive til Camilla og oppgi kodeordet \"Henriks bryllup\" for å få rabatten.


Det vil være lurt å være ute i god tid, da det er påskeferie.


 

For mer informasjon, kontakt Ågotnes Hotell direkte.


 

Vi håper dette gjør det enklere for dere å finne et sted å overnatte, og vi gleder oss til å feire sammen!

Mat og drikke


Ved ankomst til bryllupslokasjonen, vil det bli servert lunsj mens vi fotograferes, slik at dere kan kose dere i påvente av middagen.


Vi er så heldige å ha Anne Lill Stene fra Stene Matglede som kokk for kvelden. Hun har satt sammen en fantastisk meny som vi håper vil glede både smaksløkene og magen!


Først vil det bli servert deilig brød med pisket smør smaksatt med urter.


Forretten blir en smakfull og kremet byggotto med sopp, en rett som kombinerer rustikk sjarm med delikate smaker.


Hovedretten er eplebraissert storfekjake, servert med potet- og sellerirotkrem, samt en frisk brokkolisalat med sitron, rødløk, soltørkede tomater og persille.


Til dessert kan vi friste med en klassisk crème brûlée, servert med en spennende peppermangosalat.


Senere på kvelden vil vi by på et deilig utvalg av kaker og kaffe avec, og det blir fri bar gjennom middagen og utover hele kvelden.


Som nattmat serveres pizza – perfekt for å holde festen i gang til langt på natt!

Voksenfeiring


Vi setter stor pris på de små, og de er hjertelig velkomne til vielsen i kirken.


Under middagen og på kvelden ønsker vi å skape en fest for voksne, og håper på forståelse for dette.


Vi gleder oss til å feire dagen sammen med dere!

Svar på invitasjonen

Alle som svarer ja på invitasjonen, vil etter hvert bli invitert inn i en Facebook-gruppe. Husk å se etter invitasjonen og godkjenne den for å bli med.

Kommer du?
This field is hidden when viewing the form
Skriv e-post du ønsker bekreftelse til og som brudepar kan kontakte deg på.