Logg inn for å se sidene

Yvonne & Pål

28. juni 2025
Gjesvold Gård

Invitasjon


Vi skal bli herr og fru Nordlien, og håper at nettopp du vil være med på festen!


Det var ikke akkurat love at first sight, men noe var det da vi først møttes på Adecco-kontoret i Hønefoss sommeren 2017.  Det var opplæring som sto på programmet, men med små stjålne blikk over skilleveggen gjorde det vanskelig å konsentrere seg.  Over sommeren ble det sporadiske turer til både Hønefoss og Roa, og vi koste oss med å bare være oss to i hele verden. Høsten kom og da vi fortsatt hang sammen, var det verdens mest naturlig ting å kalle oss for kjærester.  Vi tok oss god tid før vi ble samboere på heltid, men i august 2020 flyttet vi alle sammen inn på Høyby. To år etter, den 5. oktober 2022, gikk mannen ned på kne (i baris) og nå skal vi endelig få invitere deg til storslagent bryllup med påfølgende feiring på Gjesvold gård.                                                                                               

Alle som beriker våre liv med glede, latter og kjærlighet er invitert til å dele dagen sammen med oss, og jammen har vi mange fine folk rundt oss! Så vi håper at du har mulighet til å være med på feiringen, i en nydelig, romantisk setting på en gammal gård ikke langt fra Hønefoss, lørdag 28. juni 2025.  

 

*Vi håper at du vil sette av denne dagen til oss*


Påmelding finner du nederst på hjemmesiden, svar bes innen 28. februar 2025.


Praktisk informasjon

Plan for dagen

Oppmøte på Gjesvold er kl 14.30. Vielsen starter kl 15.00.

Deretter vil det bli servert kaker og velkomstdrink mens brudeparet lar seg fotografere i nydelige omgivelser. Etterhvert trekker vi inn i fjøset og fortsetter med middag og videre fest ut i de små nattetimer.

Kleskode

Vi skal ha et uformelt bryllup på en gård i Vik og ønsker at våre gjester kler seg pent, men unngår fargen rød og neonfarger, samt hvite kjoler.

Parkering

Det er parkering bak låven på Gjesvold Gård.

Overnatting

Sundvolden Hotell ligger ca 3 km unna Gjesvold Gård. Gjesvold har en samarbeidsavtale med hotellet som gir gårdens gjester et gunstig overnattingstilbud. Ved bestilling av overnatting, oppgi følgende rabattkode: 1579449. Vi har fått tilbakemelding på at det ikke er ledige rom her nå, men oppfordrer til å ta en telefon allikevel til de i tilfelle det har skjedd en avbestilling. Hvis ikke det er mulig å få rom her, så er det mulig å prøve på Scandic Hotell som ligger i Hønefoss eller Klækken hotell, rett på utsiden av Hønefoss.

Gaver

Vi er godt etablerte og har det meste av det vi ønsker oss, derfor har vi ikke tradisjonelle gaveønsker. Men det vi virkelig ønsker oss er penger til vår bryllupsreise. Dette kan settes inn på følgende kontonr: 2095 62 52254.

Toastmasterinne

Marie Risan




Dette skjønne, fargerike mennesket har gjennom en snap gått med på å være vår Toastmasterinne for kvelden. Marie som er lykkelig gift med Olav på det snart 17. året, er ei dame med mange jern i ilden. Til vanlig så jobber hun som lærer på Ringerike Folkehøgskole, på linjen Stand up & revy, i tillegg til at hun er aktiv som kormedlem i koret Vokalkompaniet i Hønefoss. Hun er også en entertainer av rang. Sammen med Marie får man trimmet både mage- og ansiktsmuskler.

Vårt første møte med Marie var i Yngves 50-årslag, en hagefest i Vinterroveien sommeren 2022. Hun utmerket seg der med sine maleferdigheter (bedre enn Thomas Klevjer på skyggelegging ifølge seg selv). Siden dette har det vært mange gode lag med mye latter, og gode samtaler inn i de sene nattetimer. Marie er en fremragende kokk som disker opp med de lekreste retter, som vi dessverre ikke har fått smakt på så mange av enda, men som det går gjetord om.

Vi ønsker å komme med en liten oppfordring til alle våre gjester- dersom noen hører Marie si ordene *fluti flut*, så gi henne en mikrofon for da er hun mest sannsynlig klar for musikkonkurranse.

Vi er veldig glade for at Marie vil ta sin plass og styre oss gjennom kvelden. Denne dama har alltid kontroll, og vi stoler fullt og helt på at kvelden er i de beste hender med Marie bak roret.

Hvis du ønsker å si noen velvalgte ord i løpet av kvelden, så kan Marie kontaktes på følgende;

Mobil: 90031919

Mail: marie.risan(a)gmail.com

Forlovere

Yngve Johannessen Håskjold



Yngve har vært og er en kjernekar som alltid har mange jern i ilden. En engasjert og lærevillig lærling som uansett har et smil på lur og en nesten irriterende positiv innstilling til alt. Jeg møtte Yngve første gang for mange år siden gjennom felles kjente, og det var over en heftig diskusjon om det finnes double cut akustisk gitar (som forøvrig finnes, og alle var enige om at det var utrolig stygt). Etter dette møttes vi sporadisk, i samme kontorbygg på Hvervenmoen i forbindelse med jobb. Etter tre forsøk på å legge til Yngve på Facebook ga jeg opp. Selv sier Yngve at han la meg til, noe jeg stiller meg tvilende til;)

I starten av 2021 stilte Olav Risan et spørsmål om noen kunne være hjelpe ham med å bygge et pedalbrett, og jeg svarte at dette kunne jeg gjerne hjelpe til med. Yngve var kjapp med å slenge seg på, og slik ble det til at det ble 2 lærlinger oppe i snekkerverkstedet på Høyby. Siden Coronaen hadde bestemt seg for å stikke kjepper i hjula for folk så ble det en seig start på prosjektet, men vi kom i mål etterhvert.

Dette ble starten på et meget godt vennskap, som ikke bare har begrenset seg til snekkerverkstedet. Det har vært konkurranse om å ha det fineste uteområdet (ifølge Olav), vært på ekskursjonstur til Gausdal, nippet til dårlig og god whisky, og hatt mange lange samtaler om fryktelig mye viktig og enda mer av det som ikke er så viktig.

Damene har også fått lov til å delta (ikke på snekringen da) etterhvert, og det har vært mange koselige, og ikke minst morsomme, kvelder og dager sammen.

Yvonne har gjentatte ganger uttalt: *Er det kjæresten din som ringer nå?*, da det visstnok er en egen tone når vi snakker sammen på telefonen. Dette forstår vi naturligvis ingenting av siden vi er veldig mandige mannemenn.

Yngve har et varmt hjerte for alle rundt seg, og var et naturlig valg som forlover. En utrolig hyggelig fyr som alle dere utenbys fra kan glede dere til å bli kjent med (bor du i Hønefoss kjenner du nemlig Yngve).

 

Tanya Mari Arentz



Lillesøster har tatt på seg oppdraget med å være forlover, og det er storesøster svært glad for. Tiltross for de 7 årene mellom oss, så har vi nesten alltid vært tette. Og enda tettere ble vi i 2012, da gutta våre ble født bare 6 uker mellom hverandre.

Du og jeg er lik på mange måter, men også svært ulike på andre. Vi er begge svært familiekjære og liker oss best når storfamilien er samlet, gjerne da på en asiatisk aften på Høyby eller på Norefjell på slalåm. Begge har vi arvet interessen for hage fra bestemor, og det sies at vi kan være litt strenge begge to (du mer enn meg mest sannsynlig).  Du er meget strukturert og planlegger godt, mens jeg ofte tar ting på sparket og fungerer best under press. Du er god til å lage mat og baker de mest fantastiske kakene, jeg baker kringle... Det at du jobber i barnehage er helt perfekt for deg, da du har all den tålmodigheten jeg ikke fikk samt at du er kreativ og oppfinnsom. Jeg er fornøyd hvis jeg klekker ut en kreativ ide ila kvartalet, og henter nok mest inspirasjon fra alle reelsene. 

Du er en god støttespiller for meg og er alltid tilgjengelig dersom jeg trenger deg. Vi snakker ofte sammen på telefon, når vi ikke møtes på fotballtreninger eller kampene til gutta. Disker opp med de deiligste bakstene i selskaper og lager alltid de råeste matpakkene, til både skole og tur. Du er snill, varm og god, og jeg setter så umåtelig stor pris på alle gode opplevelser vi har hatt sammen, og alle vi skal få i fremtiden. Jeg kan alltid regne med deg, og får alltid en god klem når det trengs. Du er verdens beste lillesøster og jeg er heldig som får lov til å være din storesøster! Takk for at du vil være min forlover.

 

Monica Kristiansen



My sister from another mother! Monica og jeg har kjent hverandre siden vi var 5 år gamle. Da delte vi barnevakt på Grua, sammen med småbrødra våre. Med unntak av noen få ungdomsår, så har vi hengt sammen i tykt og tynt. Og som bitre fiender på håndballbanen, men det er visst lenge siden nå. ;) Selv om jeg la opp min håndballkarriere mange år før deg, så har det blitt en del jenteturer som har føltes ut som treningsleir. Usikkert på hva dette nazi-treningsopplegget ditt skyldtes, men den ene turen endte med at vi begge fikk dobbeltsidig lungebetennelse. Det hadde ihvertfall ikke noe med at vi festa hver kveld (jeg tror også her at det var Monica som presset meg til dette).

Du har hatt mange gode latterkuler på min bekostning, blant annet når du fikk spørsmål om vi også på Granca fikk inn norsk VG på internetten. Og selv om det stort sett er jeg som får gjennomgå, så ler jeg mye med deg og av deg. Og når du byr på alle de gode og saftige historiene fra eiendomsmeglerbransjen, da sitter latteren løst hos oss begge to!

Monica, du er også den rauseste og det mest omsorgsfulle mennesket jeg kjenner. Uten unntak, så setter du alltid alle dine rundt deg i første rekke og passer på at vi har det bra. Du har et stort hjerte og et fantastisk smittende smil, selv om humoren kanskje ikke alltid er like bra.

Du har vært min bauta i 40 år- alltid en stødig og pålitelig støttespiller, alltid lyttende, alltid ved min side. Takk for alt du er for meg og takk for at du ville være min forlover.

Gjesvold Gård

Gjesvold gård er en gammel slektsgård, sentralt og vakkert beliggende 400 m fra Vik sentrum i Hole kommune, ca 21 minutter sør for Hønefoss.  Den praktfulle eiendommen har tilhørt Gjesvoldslekten siden 1712, men det finnes dokumentasjon på at allerede i 1542 så tilhørte gården til Mariakirkens kommune. Mariakirken var kongens egen kirke, og de forskjellige embeter ved kirken eide hver sine eiendommer som de bygslet ut til leilendinger. Nåværende eieres barn er 10. generasjon på gården. Eiendommen drives aktivt med kornproduksjon ved siden av utleie av lokaler til kurs- og konferansevirksomhet og selskaper.   

Selve selskapslokalet består av låvebrua, fjøset og møkkakjelleren. Selve vielsen skal foregå på låvebrua, i en koselig setting med masse blomster og lys. I fjøset skal vi stue alle inn til bryllupsmiddagen og desserten skal vi nyte i møkkakjelleren. Senere på kvelden konverteres fjøset til danseplass og møkkakjelleren blir et luggomt steille.                                                                                                                     

Tømmerstua ligger i tilknytning til fjøset og uteområdet, som vi håper å kunne benytte på dagen hvis været tillater det. Gården omringes av skog og åkre, og er den perfekte setting for det type bryllupet vi ønsker oss. I tillegg til at gubben slapp å gifte seg i kjerka og kunne brygge både øl og cidern sjæl... ;)  

Gjesvold Gård ligger her: Gjesvold Gård

Svar på invitasjonen

Kommer du?
This field is hidden when viewing the form
Skriv e-post du ønsker bekreftelse til og som brudepar kan kontakte deg på.